X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی

کاربران اینترنت باهوش‌تر می‌شوند

چهارشنبه 26 خرداد‌ماه سال 1389 01:03 ب.ظ نویسنده: فرزانه نظرات: 0 نظر چاپ

کاربران اینترنت باهوش‌تر می‌شوند

 
 

اگرچه هشدار در مورد عدم رعایت نکات امنیتی در زمان استفاده بسیاری از کاربران از اینترنت به طور دائم تکرار می شود، اما بررسی ها حاکی است که در مجموع کاربران اینترنت باهوش‌تر و عاقل‌تر شده اند.  

 

 

به گزارش فارس به نقل از اینترنت ولوشن، بررسی های تازه مؤسسه pew حاکی است که کاربران وب و اینترنت این روزها نسبت به تلاش هایی که برای هک کردن و سرقت اطلاعات حساس آنها به کار می‌رود هشیارتر هستند و سخت تر از گذشته اجازه سوءاستفاده به کلاهبرداران آنلاین می دهند.

بر همین اساس کاربران جوان تر و کم سن و سال تر بیشتر از افراد مسن و دارای سن بالا نسبت به مسائل و تمهیدات امنیتی توجه نشان می دهند.

تحقیقات pew که حد فاصل آگوست تا سپتامبر سال 2009 انجام شده حاکی است که کاربران اینترنت در حال حاضر بسیار بیشتر از گذشته در مورد حفظ هویت خود در اینترنت حساس هستند و به شیوه های مختلف سعی می کنند هویت خود را مخفی نگهدارند.

همچنین 57 درصد از کاربران بزرگسال هم اکنون اطلاعات مربوط به خود را در فضای آنلاین جستجو می کنند که این رقم نسبت به سال 2006 حدود 10 درصد بیشتر شده است.

از سوی دیگر در حالی که در سال 2006 حدود 36 درصد از مردم از طریق اینترنت در جستجوی سوابق افراد بودند این رقم هم اکنون به 46 درصد رسیده است.