انتشار کتاب : «مطالعات انتقادی در ارتباطات»

سه‌شنبه 4 اسفند‌ماه سال 1388 10:29 ب.ظ نویسنده: فرزانه نظرات: 1 نظر چاپ

کتاب «مطالعات انتقادی در ارتباطات» منتشر می‌شود

 
 

«مطالعات انتقادی در ارتباطات» ترجمه و تالیف محمد دادگران به عنوان کتاب درسی تنظیم شده و می‌تواند مورد رجوع دانشجویان دوره‌ دکتری و کارشناسی ارشد رشته ارتباطات قرار گیرد.  

 
 


به گزارش خبرآنلاین، «مطالعات انتقادی در ارتباطات» نوشته دکتر سید محمد دادگران، مدرس دانشگاه به عنوان کتاب درسی در حوزه‌ ارتباطات، توسط انتشارات خجسته منتشر و روانه بازار می‌شود.

«مطالعات انتقادی در ارتباطات» در فصل‌های جداگانه تنظیم شده و می‌تواند مورد رجوع دانشجویان دوره‌ دکتری و کارشناسی ارشد رشته ارتباطات قرار گیرد. برای تسهیل خوانش آن نیز در ابتدای هر فصل از کتاب، سوالاتی افزوده شده که دانشجو بتواند با مطالعه آن فصل پاسخ‌ها را بیابد و درک کند که در این فصل از کتاب باید دنبال چه باشد.

این کتاب، اولین منبع به زبان فارسی برای درس «مطالعات انتقادی در ارتباطات» است که به اعتقاد نویسنده می‌تواند خواننده عام نیز داشته باشد.

مطالعات انتقادی اساس و پایه‌ اصلی رشته‌های ارتباطات است. این رشته از دیدگاه‌های مختلفی به واکاوی نقش رسانه‌ها و بررسی تاثیرات اجتماعی پیام‌های رسانه‌ای می‌پردازد و از این رو، کتاب حاضر در دیدگاه‌های سیاسی، اقتصادی، بحث‌های مفصلی مطرح می‌کند.

از دادگران همچنین ترجمه‌ دو کتاب دیگر با نام‌های «تحلیل گفتمان» و «جهانی شدن خبر» از سوی انتشارات دانشکده‌ صدا و سیما در حال چاپ است.