برنامه‌های مجموعه فرهنگی هنری برج آزادی

جمعه 25 دی‌ماه سال 1388 09:30 ب.ظ نویسنده: فرزانه نظرات: 3 نظر چاپ
توسط بنیاد رودکی؛
برنامه‌های مجموعه فرهنگی هنری برج آزادی تا پایان بهمن اعلام شد

خبرگزاری فارس: برنامه‌های مجموعه فرهنگی هنری انقلاب اسلامی بنیاد رودکی تا پایان بهمن ماه اعلام شد.


به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از سایت بنیاد رودکی، مجموعه فرهنگی هنری انقلاب اسلامی بنیاد رودکی (برج آزادی) ،به منظور شناسایی و معرفی هنرمندان، فرهیختگان و متخصصانی که با تلاش در مسیر فرهنگ و هنر ایرانی و اسلامی همت گماشته‌اند، برنامه‌ها و نمایشگاه‌هایی را در دی و بهمن ماه در سالن‌های مختلف خود برگزار خواهد کرد که به شرح ذیل اعلام می‌شود؛

- نمایشگاه نقاشی (مداد رنگی و رنگ روغن) توسط فرنگیس حقیقی از تاریخ23 الی 30 دی ماه درنگارخانه اصلی: فرنگیس حقیقی فوق لیسانس جغرافی بوده و با استفاده از استعداد خدادادی به خلق اثر می‌پردازد. وی در حدود 16سال پیش نمایشگاهی از آثار زنان نقاش که در مجموعه برج آزادی برگزار شده بود، شرکت داشته و امسال نیز تجربه جدیدی (البته به صورت انفرادی) در این مجموعه تکرار می‌کند.
- نمایشگاه سوخت توسط مرتضی نداف از تاریخ 24دی الی 15بهمن ماه در نگارخانه اقوام. هنر سوخت کاری از هنرهای اصیل و ریشه‌دار ایرانی است که در تندباد زمان از یاد رفته و اکنون در اروپا و کشورهای آمریکایی از این هنر ایرانی سالانه در آمد های کلانی کسب می‌کنند. این هنر عبارت است از سوختن چوب با استفاده از ابزار داغ و خلق اشکال و متون جدید.
مرتضی نداف در سال 1359 در کاشمر دیده به جهان گشود. قبل از این که هنر سوخته کاری را به طور حرفه‌ای دنبال کند، در زمینه موسیقی و خصوصاً ساز نی فعالیت می‌کرده است. او به طور کاملاً اتفاقی با این هنرآشنا و به آن علاقه‌مند شده است.
- نمایشگاه رنگ روغن توسط احترام سادات تقوی از یکم الی 15بهمن ماه در نگارخانه اصلی.
- احترام سادات تقوی بیش از 10 سال از زندگی خود را در خلق آثار نقاشی و نقش آفرینی بر بوم‌های متنوع و سبک‌های مختلف (رئالیسم، سورئالیسم، کوبیسم، آبستره، کولاژ و اکسپرسیونیسم) گذاشته است.
تقوی در خلق آثارش از مداد پاستل ، آبرنگ ، رنگ روغن، گواش، زغال و... استفاده می‌نماید.
- نمایشگاه عکس و پوستر گروهی با عنوان انقلاب از 1 لغایت 12 بهمن ماه مربوط به آرشیو فرهنگسرای قرآن در تالار آیینه برج آزادی
- نمایشگاه گروهی عکس زنان و انقلاب از 12 الی 21 بهمن ماه در نگارخانه آینه. این نمایشگاه شامل 14اثر از عکس‌های دوران انقلاب از محمد رضا صفار خوش اقبال ، ابراهیم کوچکی ، محسن شاندیز ، محمد صیاد ، داود کهنبان ، محمود کلاری ، مریم زندی ، حمید رهبری و منوچهر یگانه‌دوست است.
هدف از برپایی این نمایشگاه ایفای نقش موثر بانوان در تعیین سرنوشت و حضور جدی در رخدادها و درعرصه فعالیت‌های گوناگون در کنار نهاد محوری و بنیادین خانواده است.
- نمایشگاه عکس فرزند آفتاب از 15 الی 21 بهمن ماه در نگارخانه اقوام که حاوی تصاویر حضرت امام خمینی (ره) از سال 42 تا57 است.
- نمایشگاه پوسترو گرافیک وتصویر سازی از سوره فجر به مناسبت دهه فجر از تاریخ 15 الی 21 بهمن ماه درنگارخانه اصلی مجموعه آزادی.