نخستین جشنواره هنرهای تجسمی

شنبه 19 بهمن‌ماه سال 1387 01:12 ق.ظ نویسنده: فرزانه نظرات: 2 نظر چاپ

نخستین جشنواره هنرهای تجسمی از شنبه ۱۳ بهمن در موزه هنرهای معاصر برپا شده.  

منم روز دوشنبه رفتم موزه . اما از اون روز تا حالا فرصت نکردم عکسهایی که گرفتم رو تو وبلاگ بگذارم. یه کم هم تنبلی مخلوطش کنید.

البته تو گالری اول که هم تابلوهای نقاشی و هم مجسمه های زیبایی بود نشد عکس بگیرم در حالیکه عکس گرفتن با موبایل نیاز به مجوز و نامه نداره اما اجازه نمی دادن خب منم نگرفتم ولی تو گالریهای دیگه چندتایی که به نظرم جالب اومدند و از همه مهم تر اجازه عکس گرفتن می دادن عکس گرفتم( البته می گفتن اگه فقط یه عکس بگیری ایرادی نداره خب منم ازمجسمه یا تابلوی توی اون گالری یه عکس می گرفتم) خلاصه سعی کردم اخلاق رو هم رعایت کنم و کردم.  

یه چیزی که دیگه داره عادی می شه سبک و نگاه نقاشها به موضوعات و استفاده از آنها و سبکها  یا به تعبیر بهتر کپی برداری از المانهای شخصی یک هنرمند نقاش دیگر است. حتی بازدیدکننده های نمایشگاه هم از دیدن بعضی کارها که تکراری به نظر می رسیدند اظهار ناخشنودی می کردند. خب معلومه که وقتی یه استادی شاگردانی رو آموزش می ده خواه ناخواه سلایق خودش رو به آنها می قبولاند مگر اینکه شاگردها دید و حیطه تفکرشون رو از حد تقلید صرف فراتر ببرند و یا حداقل به آثار دیگران هم توجه کنند.  

اما لذت همه نمایشگاه به دیدن آثار مجسمه سازی بود که به حق حرف برای گفتن زیاد دارد. شاید همان قدر که نقاشی ما در این چند سال اخیر درجا زده و معدود هنرمندانی جدای از بقیه و شاخص هستند  هنر مجسمه سازی خیلی رشد کرده .تکنیک ها و مواد استفاده شده در این بخش نیز متنوع تر و شاید جدید و به روز شده بودند و دیگه فقط از سنگ و چوب و آهن ساخته نشده بودند. توجه به بخش مجسمه سازی رو حتی می شه از تعداد آثار مجسمه به نمایش در آمده در نمایشگاه فهمید .  

 

 

 

عباس مجیدی 

عنوان اثر : زندگی               

تکنیک : برنز ریخته گری 

 

  

 

 سید فاضل مصلی نژاد 

عنوان اثر : امید به آینده  

تکنیک : سفال  و  کویل 

 

 

 نعیمه نعیمایی 

عنوان اثر : برگبال 

تکنیک :‌برنز   

 

   

محبوبه حسینی موسوی 

عنوان اثر : بدون عنوان 

تکنیک : فایبرگلاس 

 

 

نگار مبارک زاده  

عنوان اثر : فرزندان آفتاب 

تکنیک : ترکیب مواد 

  

 

 

اسم هنرمند این اثر خوشنویسی رو به دلیل بی کیفیتی عکس ننوشتم اما الان به جمع تصاویر مربوط به نمایشگاه اضافه اش کردم . جذابیت این اثر علاوه بر آن چیزی که در تصویر قبل از این تصویر بالای متن می بینید همین نقطه ای است که در این تصویره که در عکس بالایی به دلیل شدت نور و بازتاب اون  نقطه ای که در تصویر بعدی می بینید مشخص نیست. روی این  نقطه کوچک « و ان یکاد » نوشته شده خیلی هنرمندانه و زیباست!