نقشه بلوتوثی مدینه در اختیار زایران قرار می‌گیرد

جمعه 1 آذر‌ماه سال 1387 03:38 ب.ظ نویسنده: فرزانه نظرات: 2 نظر چاپ

نقشه بلوتوثی مدینه در اختیار زایران قرار می‌گیرد

 

 

سازمان حج و زیارت با همکاری گروه فرهنگی ـ هنری میثاق برای نخستین‌بار نقشه کامل مدینه منوره همراه با نشانی و شماره‌های تماس هتل‌ها، مراکز خدماتی، بازارها و غیره را به صورت بلوتوث در اختیار زایران تمتع 87 قرار می‌دهد.  

 

 


به گزارش خبرگزاری فارس، "قاسمی"، مدیر طرح «مدینه همراه»، با بیان این مطلب افزود: تأکید سازمان حج و زیارت بر استفاده از فن‌آوری‌های روز و همچنین نوآوری و شکوفایی در عملیات حج علت اصلی تهیه چنین نرم‌افزاری بود.

وی ادامه داد: هدف ما از طراحی و در اختیار قرار دادن این نرم‌افزار به زایران امسال، تسهیل در رفت و آمدها و همچنین بهره‌گیری از تجربیات گذشته بود، زیرا این نرم‌افزار به صورت آزمایشی در عمره 87 در اختیار زایران قرار گرفت و بسیار مورد استقبال واقع شد.
مدیر طرح «مدینه همراه» درباره قابلیت‌های این نرم‌افزار گفت: وضوح نقشه‌ها، امکان بزرگ‌نمایی تا 4 مرحله، شفافیت فونت‌های نرم‌افزار، امکان جستجو و دارا بودن فهرست از جمله ویژگی‌های نرم‌افزار مدینه همراه است.

قاسمی از دیگر ویژگی‌های این نرم‌افزار را وجود قبله‌نما در همه نقشه‌های اماکن زیارتی و سیاحتی، هتل‌ها، بازار و غیره دانست و گفت: فهرست بسیار خوبی از مساجد نیز در این نرم‌افزار قرار دارد.

مدیر گروه فرهنگی ـ هنری میثاق با اشاره به وجود نقشه‌های خانه‌های استیجاری زایران تمتع در این نرم‌افزار از ترسیم بیمارستان‌ها، ستادها و حتی ایستگاه‌های اتوبوس در مدینه همراه خبر داد و گفت: یک گروه شش نفره حدود شش ماه روی این طرح جغرافیایی کار کرده، که حاصل آن برای نخستین‌بار در تمتع 87 در اختیار زایران قرار گرفته‌است