X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان

اینترنت پس از تلویزیون به عنوان مهمترین منبع خبری

سه‌شنبه 22 مرداد‌ماه سال 1387 08:14 ب.ظ نویسنده: فرزانه نظرات: 1 نظر چاپ

اینترنت پس از تلویزیون به عنوان مهمترین منبع خبری

 

اینترنت پس از تلویزیون به عنوان مهمترین منبع خبری برای انتشار اطلاعات و اخبار علمی در جهان است، گرچه بسیاری از کاربران اینترنتی نسبت به هر مطلبی که بدون آگاهی قبلی در اینترنت مطالعه می کنند اطمینان کامل ندارند.اینترنت پس از تلویزیون به عنوان مهمترین منبع خبری برای انتشار اطلاعات و اخبار علمی در جهان است، گرچه بسیاری از کاربران اینترنتی نسبت به هر مطلبی که بدون آگاهی قبلی در اینترنت مطالعه می کنند اطمینان کامل ندارند.

پروژه تحقیقاتی The Pew Internet and American Life Project در تازه ترین گزارش خود منتشر کرد : ۲۰ درصد از مردم آمریکا بیشتر اطلاعات علمی مورد نظر خود را از طریق اینترنت به دست می آورند، این درحالی است که ۴۱ درصد از مردم، این دسته از اطلاعات را از طریق تلویزیون به دست می آورند.

در این میان روزنامه ها و مجلات هریک با ۱۴ درصد و رادیو با سهم ۴ درصدی در رتبه های بعدی قرار دارند.
این مطالعه همچنین نشان داد که ۳۳ درصد از مردم اکثر اوقات به اینترنت تمایل دارند و این رقم برای تمایل به تلویزیون ۳۴ درصد است.

بر اساس گزارش آسوشیتدپرس، حدود ۸۰ درصد از افرادی که اطلاعات و اخبار علمی را از طریق اینترنت دریافت می کنند، آنها را از دیگر مراجع اطلاعاتی دیگر نیز برای اطمینان خاطر داشتن از درستی شان بررسی می کنند.

این مطالعه نشان داد که آمریکایی ها برای اخبار علمی و در مقایسه با سایر اخبار بیشتر به اینترنت روی می آورند. این بررسی بر پایه اطلاعات به دست آمده از ۱۴۴۷ کاربر اینترتی و از طریق پرسش تلفنی تنظیم شده است.