نشست «بازی‌های رایانه‌ای در ایران»

دوشنبه 7 مرداد‌ماه سال 1387 04:18 ب.ظ نویسنده: فرزانه نظرات: 0 نظر چاپ

نشست

 «بازی‌های رایانه‌ای در ایران»

 

نشست «بازی‌های رایانه‌ای در ایران» به منظور بررسی جنبه‌های مختلف تأثیرگذاری بازی‌های رایانه‌ای بر قشرهای مختلف جامعه برگزار شد.

به گزارش خبرنگار سینمایی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)؛ در این نشست که صبح امروز در پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات برگزار شد، دکتر مسعود کوثری استاد و مدیر گروه ارتباطات دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران گفت: بازی‌های رایانه‌ای یک فضا – رسانه محسوب می‌شود؛ منظور از فضا – رسانه نیز آن است که ما نه تنها از طریق آن‌ پیام دریافت می‌کنیم بلکه در آن زندگی نیز می‌کنیم. منظور از زندگی کردن در بازی آن است که در فضای بازی به ادراکی متفاوتی از خود دست پیدا می‌کنیم.

وی با بیان این‌که بازی‌ها نیز همانند رسانه‌های دیگر تأثیرات متعددی بر روی مخاطبان خود دارند، عنوان کرد: بازی‌های رایانه‌ای را می‌توان از مناظر مختلفی مورد بررسی قرارداد و این بازی‌ها به عنوان یک رسانه حاوی پیام‌های مختلف فرهنگی، اقتصادی و سیاسی هستند.

کوثری در ادامه به شباهت‌های موجود میان فضای بازی‌های ویدئویی و کامپیوتری و فضای واقعی زندگی اشاره و بر لزوم کشف آثار این بازی‌ها برروی مخاطبان آن‌ها تأکید کرد و اثرات عاطفی را یکی از این موارد برشمرد.

ادامه مطلب