X
تبلیغات
رایتل

برگزاری کنگره‌ جهانی رسانه‌ها و شکاف‌های جهانی معاصر در سوئد

شنبه 15 تیر‌ماه سال 1387 12:47 ق.ظ نویسنده: فرزانه نظرات: 2 نظر چاپ

برگزاری کنگره‌ جهانی رسانه‌ها و شکاف‌های جهانی معاصر در سوئد

 
 

کنگره‌ی جهانی «رسانه‌ها و شکاف‌های جهانی معاصر» با حضور پژوهشگران و کارشناسان حوزه‌ی رسانه 20 تا 25 ماه جولای (30 تیرماه تا 5 مردادماه) در سوئد برگزار می‏شود. 

کنگره‌ی جهانی «رسانه‌ها و شکاف‌های جهانی معاصر» با حضور پژوهشگران و کارشناسان حوزه‌ی رسانه 20 تا 25 ماه جولای (30 تیرماه تا 5 مردادماه) در سوئد برگزار می‏شود.

به گزارش ایسنا، پژوهشگران و کارشناسان حوزه‌ی رسانه در این کنگره‌ی پژوهشی در استکهلم سوئد گرد هم می‌آیند و درباره‌ی رابطه‌ی میان رسانه‌ها و شکاف‏های جهانی معاصر و نیز نقش رسانه‏‏ها در نابرابری‏های جهانی امروز به بحث خواهند پرداخت.

بر اساس این گزارش، بیش از 860 اندیشمند و پژوهشگر از 80 کشور ( 27 کشور از اروپا، 21 کشور از آسیا، 20 کشور از آفریقا، 10 کشور از قاره‌ی آمریکا و دو کشور از اقیانوسیه) مقالات خود را برای شرکت در این کنگره ارسال کرده‏اند.

این کنگره‌ی جهانی با همکاری پژوهشگران رسانه‌یی کشورهای اسکاندیناوی و انجمن بین‏المللی پژوهش‏های رسانه‏‌یی و ارتباطات (IAMCR) برگزار می‏شود.

طبق این گزارش، دکتر واندا شیوا - فعال محیط زیست و نویسنده - سخنران افتتاحیه‌ی این کنگره خواهد بود که درباره‌ی مشکلات زیست‌ محیطی جهان و نقش رسانه‏ها در رابطه با مخاطرات، آگاهی‏بخشی و انتشار اطلاعات سخنرانی خواهد کرد.

بر اساس این گزارش مقالات پژوهشگران و کارشناسان رسانه‏‌یی شرکت کننده در این کنگره در یکی از دو بخش علمی و تخصصی با محورهایی از جمله مخاطب، سیاست‌های تکنولوژی‏های ارتباطات، ارتباطات گروهی، جنسیت، پژوهش‏های تاریخی، ارتباطات بین‏الملل، ظهور شبکه‏های دانشگاهی، حقوق، رسانه‏ها و ورزش، تحقیقات آموزش رسانه‏ها، پژوهش‏های ارتباطات مشارکتی، پژوهش‏های ارتباطات سیاسی، اقتصاد سیاسی، پژوهش و آموزش در روزنامه‌نگاری و نیز روانشناسی و افکارعمومی در کنگره پذیرفته شده است.

بر اساس آنچه در این گزارش آمده است اساتید و دانشجویان ایرانی هم با ارسال مقالاتی، به بررسی مسائل و موضوعات رسانه‏یی ایران در این کنگره خواهند پرداخت که انواع کنش‏های ارتباطی در چت‏روم‌های اسلامی، اثر دکتر مهدی محسنیان‏راد، دیدگاه‏های جنگ و صلح: تحلیل محتوای متون کتاب‏های درسی اثر دکتر حسین افخمی، تماشای شبکه‏های ماهواره‏یی فارسی زبان: الگوهای رمزگشایی در میان بینندگان تهرانی اثر دکتر محمود شهابی و پیمایشی درباره‌ی انگیزه‌های جنسیتی وبلاگ‌نویسان ایرانی اثر دکتر امیدعلی مسعودی از جمله عناوین مقالات ایرانیان شرکت کننده در این کنگره هستند.

بنا بر اعلام دپارتمان روزنامه‏نگاری، رسانه و ارتباطات در دانشگاه استکهلم سوئد میزبان کنگره‌ی جهانی «رسانه‌ها و شکاف‌های جهانی معاصر» خواهد بود.