X
تبلیغات
رایتل

آغاز پروژه ساخت بخش هنر اسلامی در موزه لوور

جمعه 28 تیر‌ماه سال 1387 09:18 ب.ظ نویسنده: فرزانه نظرات: 0 نظر چاپ

آغاز پروژه ساخت بخش هنر اسلامی در موزه لوور

 

نمایی از موزه لوور در شب

نیکلا سارکوزی، رییس جمهور فرانسه، شاهزاده الولید بن طلال، نوه فهد پادشاه فقید عربستان سعودی و پنجمین ثروتمند جهان، و کریستین آلبانل، وزیر فرهنگ و ارتباطات فرانسه عصر چهارشنبه آغاز پروژه ساخت بخش هنر اسلامی موزه لوور پاریس را کلید زدند.

طرح این پروژه به سال ۲۰۰۲ در زمان ژاک شیراک رییس جمهور وقت فرانسه بازمی گردد و شروع ساخت آن ماه سپتامبر آینده خواهد بود.

آن زمان ژاک شیراک با اعلام علاقه خود نسبت به ابتکار گشایش بخش هنر اسلامی اظهار امیدواری کرد که این امر «به تقویت نقش این موزه معتبر جهانی کمک کند» و «سهم بنیادی تمدن اسلامی در فرهنگ ما را به فرانسه و جهان یادآوری نماید


ادامه مطلب ...

راه و روش تبلیغات در گوگل

جمعه 28 تیر‌ماه سال 1387 03:53 ب.ظ نویسنده: فرزانه نظرات: 0 نظر چاپ

راه و روش تبلیغات در گوگل

 

موتور جست‌ و جوی گوگل از ابزارهایی است که در مقوله بازاریابی اینترنتی خواهان بسیار دارد. معمولاً گوگل دو روش و مجرای تبلیغاتی پیش روی مشتریانش قرار می‌دهد. یکی تبلیغات در نتایج حاصل از جستجوها و دیگری حضور در محتوای وب سایت‌ها. در واقع بیشتر افرادیکه می‌خواهند کسب و کارشان در گوگل معرفی شود، از هر دوی این روش‌ها استفاده می‌کنند.
روش اول به این معناست که نام،‌ مشخصات و طرح تبلیغاتی یک کسب و کار پس از این که کاربر با موتور جستجوی گوگل شروع به گشت و گذار و جستجو می‌کند، در کنار نتایج، کند و کاوهای گوگل پیش چشمانش قرار می‌گیرد. در واقع تبلیغات با صفحاتی که پس از کلیلک روی Search پدید می‌آیند، همراه می‌شود.
استفاده از روش دوم برای وب سایت‌های سودمند است که از خدمات Adsense ، در گوگل استفاده کند. Adsense یا همان Ad serving programe برنامه‌ای از مجموعه گوگل است که وب سایت‌های عضو را با آگهی‌ها،‌ تصاویر و فایل‌های صوتی و تصویری تغذیه می‌کند. این سرویس به سرعت در حال رشد و گسترش بوده در حال حاضر میلیون‌ها وب سایت از امتیازاتش بهره‌مند می‌شوند. با استفاده از Adsense ، آگهی‌های تبلیغاتی به سرعت و در دامنه وسیعی منتشر می‌شوند. این مطالب در محتوای وب‌‌سایت‌هایی که از این سرویس استفاده می‌کنند، جای گرفته، خود را به همه نشان می‌دهند.


ادامه مطلب ...

چهارشنبه 26 تیر‌ماه سال 1387 09:26 ب.ظ نویسنده: فرزانه نظرات: 1 نظر چاپ
زنان باهوش
مردان باهوش را دوست دارند؛
بیش‌تر از اندازه‌ای که مردان باهوش‌
زنان باهوش را دوست دارند.

ناتالی پورتمن

«مستجار»

سه‌شنبه 25 تیر‌ماه سال 1387 06:36 ب.ظ نویسنده: فرزانه نظرات: 1 نظر چاپ

یک عکس از مستجار؛ پشت درب کعبه، کمی مانده به رکن یمانی، مقابل ملتزم، در سوی دیگر کعبه، دیوار کنار رکن یمانی را  می‌نامند.

جار به معنی همسایه است و مستجار به معنای پناه بردن به همجوار

جار محل ورود فاطمه بنت اسد برای تولد امام علی(ع) بوده‌است. جار از مکان‌های استجابت دعا است. عکس را محمد صادق حیدری گرفته است.

نامگذاری یکی از تالارهای دانشگاه امریکن به نام پروفسور مولانا

یکشنبه 23 تیر‌ماه سال 1387 07:05 ب.ظ نویسنده: فرزانه نظرات: 5 نظر چاپ

نامگذاری یکی از تالارهای دانشگاه امریکن به نام پروفسور مولانا

 

 

دانشگاه امریکن در واشنگتن اعلام کرد که به پاس تجلیل و قدردانی از خدمات علمی و فرهنگی نیم قرن پروفسور حمید مولانا، یکی از تالارهای ساختمان جدید دانشکده خدمات بین المللی آن دانشگاه به نام این استاد ایرانی نامگذاری می‌شود. 

دانشگاه امریکن در واشنگتن اعلام کرد که به پاس تجلیل و قدردانی از خدمات علمی و فرهنگی نیم قرن پروفسور حمید مولانا، یکی از تالارهای ساختمان جدید دانشکده خدمات بین المللی آن دانشگاه به نام این استاد ایرانی نامگذاری می‌شود.

به گزارش ایسنا، در هدیه‌ای که به این منظور و برای کمک به هزینه ساختمان جدید دانشکده خدمات بین‌المللی توسط دکتر «هو آی وو» یکی از دانشجویان سابق پروفسور مولانا به دانشگاه امریکن اهدا شد، دکتر هو آی وو، ضمن قدردانی از استاد خود، ضرب المثل معروف چینی را که «معلم راباید مثل پدر تا آخر عمر احترام گذاشت» یادآوری کرد.

دکتر هو آی وو که در چین متولد شده و اکنون به عنوان رییس یک موسسه خصوصی بین المللی فناوری ارتباطی در آمریکا زندگی می‌کند، 26 سال قبل (سال 1982 میلادی) تحصیلات دوره دکترا خود را تحت راهنمایی پروفسور مولانا به پایان رساند و مدتی نیز دستیار او بوده است.

پروفسور مولانا استاد روابط بین الملل و موسس برنامه مطالعات عالی ارتباطات جهانی در دانشگاه امریکن در واشنگتن و دانشمند ارشد و برجسته انجمن استادان و پژوهشگران رشته روابط بین الملل (ISA) و رییس افتخاری انجمن بین المللی پژوهش در علوم ارتباطات و رسانه‌ها (IAMCR) است.

او 50 سال در دانشگاه‌های امریکا مشغول پژوهش و تدریس بوده و یکی از بنیان گذاران و پیشکسوتان رشته خود در سطح جهانی به شمار می‌رود. همچنین پروفسور مولانا به عنوان یکی از چهره‌های ماندگار در ایران شناخته شده است.

در لوح تقدیر و قدردانی از پروفسور مولانا که در مراسم تجلیل از او توسط رییس دانشگاه امریکن به وی اهدا شد، از زندگی درخشان علمی و شهرت جهانی او، از تدریس و حضور در دانشگاه‌های آمریکای شمالی و جنوبی، اروپا، آسیا و آفریقا، از دهها کتاب و آثار او در رشته‌های روابط بین الملل و ارتباطات بین المللی و نیز از خدمات علمی او در شناخت انقلاب اسلامی ایران اسم برده شده است.

فروش عکس‌های کاربران توسط سایت «فلیکر»

یکشنبه 23 تیر‌ماه سال 1387 06:58 ب.ظ نویسنده: فرزانه نظرات: 0 نظر چاپ

فروش عکس‌های کاربران توسط سایت «فلیکر»

 
 

سایت اشتراک عکس آنلاین فلیکر که به یاهو تعلق دارد با Getty Images همکاری می‌کند تا برای عکاسان آماتور فرصتی فراهم کند که از عکس‌هایی که برای سرگرمی گرفته‌اند درآمد کسب کنند. 

سایت اشتراک عکس آنلاین فلیکر که به یاهو تعلق دارد با Getty Images همکاری می‌کند تا برای عکاسان آماتور فرصتی فراهم کند که از عکس‌هایی که برای سرگرمی گرفته‌اند درآمد کسب کنند.

به گزارش ایسنا، بر اساس شراکتی که از سوی طرفین اعلام شده، دبیران Getty Images که یکی از آژانس‌های برتر در زمینه‌ی تهیه‌ی عکس‌های خبری است فلیکر را به دقت مورد بررسی قرار خواهند داد تا عکس‌هایی بیابند که ممکن است برای روزنامه‌ها، مجلات، ناشران کتاب‌ها، سازمان‌های تبلیغاتی و سایرین جالب توجه باشد.

پس از آن برای خرید عکس با عکاس آن تماس گرفته می‌شود تا اجازه‌ی وی را به دست آورد و هرگونه فروشی بین Getty Images و عکاسان مشارکت کننده تقسیم می‌شود.

این توافقنامه جدیدترین نمونه از فرصت‌هایی است که اینترنت برای مردم خارج از رسانه‌های سنتی ایجاد می کند تا برای عکس‌ها، نوشته‌ها و مهارت‌های گزارشگری خود پول دربیاورند؛ این پدیده چندی است که به ژورنالیسم مردمی معروف شده است.

این نخستین بار است که فلیکر از زمان تاسیس در چهار سال گذشته یک کانال فروش ایجاد می‌کند؛ یاهو این سایت را در سال 2005 به قیمت 35 میلیون دلار خرید و از آن زمان فلیکر به عنوان یکی از مکان‌های برتر اینترنی برای عکاسان آماتور شناخته شده است.

بر اساس آمار تاکنون بیش از دو میلیارد عکس توسط 27 میلیون عضو به سایت فلیکر ارسال شده‌اند.

نظرسنجی

پنج‌شنبه 20 تیر‌ماه سال 1387 01:18 ق.ظ نویسنده: فرزانه نظرات: 3 نظر چاپ
نظرسنجی درباره منع حضور چهره ها در تبلیغات
بنابر تصمیم وزارت ارشاد و فرهنگ اسلامی، چهره های فرهنگی - ورزشی نمی توانند در تبلیغات تجاری حضور پیدا کنند؛ دلیل آن نیز ترویج جوانمردی به جای مصرف گرایی است. آیا موافق این قانون هستید یا مخالف؟ یا اینکه این محدودیت تنها باید مربوط به حضور در تبلیغات ماهواره ای باشد؟برای شرکت در این نظرسنجی می توانید به صفه نظرسنجی مراجعه فرمایید.
در چند روز اخیر بنابر تصمیم وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، حضور چهره های فرهنگی – ورزشی در تبلیغات تجاری ممنوع شده است.

از این رو، «فردا» طی نظرسنجی، نظر موافق یا مخالف کاربران خود در مورد این تصمیم را جویا می شود.

می توانید برای شرکت در این نظرسنجی،اینجا را کلیک کنید.

خلیج فارس

پنج‌شنبه 20 تیر‌ماه سال 1387 01:12 ق.ظ نویسنده: فرزانه نظرات: 0 نظر چاپ

تو وبلاگ غیر مرتبط ها یک مطلب مرتبط با یک جور هویت ایرانی که می خواهدایرانی بودن و مظاهر ایران را حفظ کند دیدم با این عنوان  برای دفاع از نام خلیج فارس تنها 170 هزار امضا کم داریم ! کلیک کنید

وب سایت تزاروس فارسی راه اندازی شد

پنج‌شنبه 20 تیر‌ماه سال 1387 12:56 ق.ظ نویسنده: فرزانه نظرات: 5 نظر چاپ

وب سایت تزاروس فارسی راه اندازی شد

 

تزاروس یکی از پرکاربردترین فرهنگ ها در زبان انگلیسی است. تا چندی پیش مشابه تزاروس انگلیسی برای زبان فارسی وجود نداشت ولی اکنون با کوشش جمشید فراروی تزاروس فارسی به جمع کتاب های مرجع فارسی اضافه شده است.

این کتاب فرهنگ طیفی (تزاروس) طبقه‌بندی لغات و اصطلاحات زبان فارسی است. دراین کتاب لغات و اصطلاحات رایج زبان فارسی به‌صورت طبقه‌بندی شده، تحت 991 مقولۀ اصلی (فصل) و حدود 7.500 مقولۀ فرعی (سرفصل یا زیرمقوله یا مدخل)، براساس ارتباط معنایی خود درکنار هم آورده شده‌اند. مقولات فرعی (مدخل‌ها) شامل یک یا چند اسم، صفت، مصدر فعل، و قیدهای مرتبط بامقولۀ اصلی هستند؛ و تحت هرمدخل، طیفی از معانی مترادف، نزدیک، مشابه، ویا صرفاً مرتبط ازنظر تداعی، به‌ترتیب سایه روشنهای معنایی مرتب شده‌اند.

کاربرد اصلی این کتاب، یافتن لغاتی است که شخص به‌یاد نمی‌آورد (به‌زبان خودمانی، نوک زبانش است)، که با به‌یادآوردن و کمک گرفتن از لغات مترادف یا مرتبط با آن انجام می‌گیرد.


ادامه مطلب ...

شب آرزوها

چهارشنبه 19 تیر‌ماه سال 1387 01:24 ق.ظ نویسنده: فرزانه نظرات: 1 نظر چاپ

 

 شب آرزوها

بدانکه شب جمعه اول ماه رجب را لیلة الرِّغائب می­گویند و از برای آن عملی از حضرت رسول (ص) وارد شده با فضیلت بسیار که از جمله آن گناهان بسیار به سبب آن آمرزیده شود و ُآنکه هر که این نماز را بگذارد چون شب اول قبر او شود حق تعالی بفرستد ثواب این نماز را بسوی او به نیکوترین صورتی با روی گشاده و درخشان و زبان فصیح، پس با وی گوید ای حبیب من بشارت باد تو را که نجات یافتی از هر شدت و سختی. گوید تو کیستی به خدا سوگند که من بوئی بهتر از روی تو ندیدم و کلامی شیرین­تر از کلام تو نشنیده­ام و بوئی بهتر از بوی تو نه بوییدم. گوید من ثواب آن نمازم که در فلان شب از فلان ماه از فلان سال به جا آوردی، آمدم امشب نزد تو تا حق تو را ادا کنم و مونس تنهایی تو باشم و وحشت را از تو بردارم و چون در صور دمیده شود من سایه بر سر تو خواهم افکند در عرصه قیامت پس خوشحال باش که خیر از تو معدوم نخواهد شد هرگز.

کیفیت این نماز چنانست که روز پنج شنبه اول ماه رجب را روزه می­داری، چون شب جمعه داخل شود مابین نماز مغرب و عشاء دوازده رکعت نماز می­گذاری، هر دو رکعت به یک سلام و در هر رکعت آن یک­مرتبه حمد و سه مرتبه انّا انزلناه و دوازده مرتبه قل هو الله می­خوانی و چون فارغ شدی از نماز هفتاد مرتبه می­گویی اللّهم صلِ علی محمدٍ النُّبیّ الأمّیِ و علی الهِ پس به سجده می­روی و هفتاد مرتبه می­گویی سُبّوحُ قُدّوسُ ربُّ المَلائکَةِ وَ الرّوحِ ، پس سر از سجده برمی­داری و فتاد مرتبه می­گویی رَبِّ اِغفِر و ارحَم و تجاوَز عَمّا تَعلَمُ اِنَّکَ انت العَلیُّ الأَعظمُ پس باز به سجده می­روی و هفتاد مرتبه می­گویی سُبّوحُ قُدّوسُ ربُّ المَلائکَةِ وَ الرّوحِ ، پس حاجت خود را می­طلبی که انشاءالله برآورده خواهد شد.

مفاتیح الجنان؛ عمل لیله الرغائب

 

                       لب سرچشمه شفاف دعا

                                              یادمان باشد :    

                                                     ماهیا حوضشان بی آب است.